İngilizce Türkçe Çeviri Google
İngilizce Türkçe Çeviri Google

Google Çeviri’yi etkili kullanın – İngilizce Türkçe Çeviri Google

Google Çeviri’yi etkili kullanın – İngilizce Türkçe Çeviri Google

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda Google’ın bizlere sunduğu bir çok ücretsiz hizmetinden biri olan Google Çeviri’nin etkili bir biçimde kulanımını basit bir şekilde, çok detaya girmeden anlatmaya çalışacağım. Çoğunlukla ingilizce ve Türkçe çeviri yapmak istiyenler, “ingilizce türkçe çeviri google”, “ingilizce türkçe çeviri sesli” ya da “sesli sözlük” diye arama yaparak bu uygulamaya ulaşıp, işlemlerini yapıyorlar. Biliyorum bir çoğunuz bu uygulamayı hakkını vererek kullanıyorsunuz ancak bilmeyen çok fazla arkadaşımız var ve bu konuda çok soru aldım. Bir çok kişinin bu uygulamayı mobilde ya da bilgisayarda verimli olarak kullanamadığını kanısına vardım. Neyse, bilmeyen arkadaşlar için kısaca adım adım özetleyeceğim.

 “İngilizce Türkçe Çeviri Google”, ya da  “ingilizce türkçe çeviri sesli” gibi anahtar kelimeler ile cok fazla arama yapilan Google Çeviri, tam olarak mükemmel çeviri sonuçları vermiyor ancak son güncelemelerden sonra biraz daha iyi sonuçlar alabiliyoruz. Herşeye rahmen bizlere fikir vermesi açısından çok fazla yardımcı olamakta. Bu yüzden aşağıda hemen yapmanız gerekenleri anlatacağım.

İlk olarak Google çeviri’ye ulaşmak için şu linke gitmeniz yeterli https://translate.google.com. Buradan hepimizin bildiği çeviri işlerimizi yapabiliriz. Ancak internette gezinirken, yabancı bir kaynağı okurken, gazete, dergi, websitesi vs olabilir. Bu durumda doğrudan yazı içinde geçen kelime ya da cümlerleri çevirmek için Google Çeviri’nin Chrome ekletinsinden faydalanıyoruz.

Eklentiyi kurmak için yapmanız gerekenler:

1 – Google arama kutusuna “Google çeviri chrome eklentisi” yazarak eklentiyi bulun ve “Chrom’a ekle” düğmesine tıklayarak kurun.

ingilizce türkçe çeviri google

2 – Kurulum bitince Chrome tarayıcınızın en üstte sağda mavi bir icon göreceksiniz. Üzerine sağ tık yaparak seçeneklerden kafanıza uyacak şekilde ayarlamalar yapabilirisiniz. Dil seçeneği kutusunda Türkçe seçeneği seçili olduğuna dikkat edininiz. Değişiklikleri yaptıktan sonra kaydete basın ve çıkın.

3 – Herşey hazır artık. Şimdi aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi çevirilerinizi internette gezerken rahatlıkla yapabilirsiniz. Öncelikle çevirmek istediğiniz metni fareyle seçin ve ekranda çıkan küçük mavi kutucuğa tıklayın, ilk resimde olduğu gibi. Atık Google çeviri ile, “ingilizce Türkçe çeviri google”, ya da “ingilizce Türkçe sesli çeviri”, “sesli sözlük” gibi aramalar yapmadan bunların hepsini tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çeviri metnini ingilizce ve Türkçe olarak sesli dinleyebiliriniz.

İngilizce Türkçe Çeviri Google

ngilizce türkçe çeviri sesli

Şimdi de mobilde nasıl kullanırız kısaca onu anlatalım. Mobilde çok farklı şey yapmıyoruz. Yöntemler aynı sayılır. Yapmanız gereken telefonunuzda uygulama indirme bölümünde Google Çeviri’yi aratıp , telefonunuza diğer uygumalarda olduğu gibi indirip kurmalısınız. Başka yapmanız gereken bişey yok. Artık herhangi bir ingilizce kaynağı okurken çevirisini yapmak istediğiniz metnin üzerine parmağınızı biraz basılı tutun ve çevirmek istediğiniz kısmı işaretleyin. Size bir menü çıkartacaktır, kopyala, paylaş gibi, en sağdaki 3 noktaya basarak çıkan seçeneklerden çeviriyi seçmeniz yeterli olacaktır. Umarım sizler için faydalı olur.

Sevgiyle kalın.

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER BAŞLIKLAR

Mutlaka Okumalısınız

İngilizce-ayrılık-sözleri,ingilizce-veda-sözleri

İngilizce ayrılık sözleri | ingilizce veda sözleri ve Türkçe anlamları

İngilizce ayrılık sözleri | ingilizce veda sözleri ve Türkçe anlamları Bu sayfada İngilizce ayrılık sözleri,  İngilizce veda …

İngilizce-The-Joker-replikleri-ve-sözleri

İngilizce The Joker replikleri ve sözleri | İngilizce Heath Ledger sözleri

İngilizce The Joker replikleri ve sözleri | İngilizce Heath Ledger Sözleri Bu sayfada İngilizce The Joker …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir